Кој компанијата ПВЦ спортски подот е подобро?

ПВЦ спортски кат е еден вид на подот развиен специјално за спортски терен со користење на ПВЦ материјали. Специјално, што е произведен од страна техника одвај слој или валање слој, истиснување или настани техника, на континуирана лист супстрат, со користење на PVC и ко-полимер смоли, како главни суровини потоа додадете полнење, пластификатор, стабилизатор, боја и други помошни материјали.

1527819206114288.jpg

Потоа ПВЦ спортски подови кои компанијата е подобро? На спортски подови на Shijiazhuang Yichen Спорт Пластични кат копродукции, Ltd, има светла боја, јасна шема и текстура, транспарентен слој и добра карактеристика на нелизгавата, апсорпција на удар, итн На тротоарите има положено сертификат за заштита на животната средина, е зелена и еко -friendly производи. Тоа може да се користи на места со барањата на заштита на животната средина, како што се висок сообраќај област како болница, градинка, итн Исто така, поставување на ПВЦ подови е многу лесен и удобен. Само со авто-израмнување бетон, може да се инсталира, и нема да има голема бучава за време на инсталацијата.

Shijiazhuang Yichen Спорт Пластични кат копродукции, Ltd, како професионален производител на ПВЦ спортски подови, има строга контрола на квалитет и супериорна услуга по продажбата, се осигура дека секој клиент добива квалификуван производ.

обезбедување на квалитетот на производот: Нашите производи не треба боја разлика (истата серија), волнени работ, лотос лист работ, булбус, нерамна дебелина, мирис и други проблеми несовршености. Сите производи Yichen ќе бидат означени со квалификуван сертификат пред да ја напушти фабриката. Исто така, гаранција за самиот производ е 6 години (висок крај), 2 години за заеднички квалитет. (Освен специјално прилагодени производи и намалување на квалитетот предизвикана од употреба, вградување сиромашните одржување.)

Главните производи на Shijiazhuang Yichen Спорт Пластични кат копродукции, Ltd: пластика кат, ПВЦ подови, спортски подови, УВ серија тротоарите, хомогена и сл тротоарите. Нашите производи не само што се добредојдени во домашниот пазар, но исто така и во задокеански пазар. Yichen кат има многу добра репутација и вера и добра соработка со нашите домашни и странски клиенти на квалитетот на производот, услугата и по продажбата на услуги, итн


Време на мислењето: Aug-10-2015
WhatsApp Online Chat !