ПВЦ затворен кошарка спортски подови Индија

ПВЦ затворен кошарка спортски подови Индија

Краток опис:

Place of Origin: Hebei, China (Mainland) Brand Name: YICHEN Model Number: yc-008 Sport: ...


детали за производот

Тагови производ

Место на потекло:
Хебеј, Кина (континентална)
Бренд име:
YICHEN
Број на модел:
YC-008
Спорт:
кошарка
функција:
atrong стабилност и отпорност
спецификација:
1,5 * 15 милиони
површина:
lichi, нето жито, зрно песок, дрво жито
бои:
чиста боја
дебелина:
4.5mm / 6.0mm
употреба:
цврсто дрво тротоарите
Име на производ:
ПВЦ затворен кошарка спортски подови Индија
примена:
спортска, канцеларија, стан и слично
Сертификат:
ISO9001: 2000 и ISO14001: 2004 EN14904 (Франција Labosport)
Поддржувајќи:
мека подлога, солидна поддршка

Пакување и испорака

пакување Детали
Време на испорака
во рок од 7 дена по добиете плаќање

ПВЦ затворен кошарка спортски подови Индија
 
 
Опис на производот
цврсто дрво тротоарите                                                                       

Структура на ПВЦ подови:

предности:

1. Изработени од девица производи конзервација материјал и животната средина: лист мувла отпор и технички антибактериски обработка.

2. ПВЦ еднократна производи нож слој

3. 100% чист ПВЦ носат отпорни слој, така што има најдолг живот во congeneric производи.

4. квалитет гаранција период е шест години, а услугата живот е се додека десет години.

5. Добар мобилност, анти-стареењето, водоотпорни, огноотпорни, слајд-превенција, и да биде во можност да ги киселина и алкали.

6. Лесна инсталација и одржување.

За една стандардна големина бадминтон суд Спецификација:

Ширина на Единствениот тек 1.5 / 1.8m
Должина на ролна 15 милиони
површинска моделот дрво моделот
Дебелина на абење отпорен Грб 1.5mm
Вкупно Дебелина 4.5mm
Вкупната должина и ширина на Судот Граничните 28mX15m
Вкупната должина и ширина на кат 40.8mX22.2m
Вкупно Области на кат 906 метри

 

 

 

слики проектот:

  

 

 

 

 

 
Пакување и испорака

Пакување: со хартија цевка внатре и водоотпорни крафт покриваат околу

 

Време на испорака: ние може да се резервира на превозот простор во рок од 15 дена по исплата

Рок на плаќање: 100% T / T

 

 

нашите услуги

 

примероци:

 

 

Гледајќи верува, ако видите нашите примероци, мислам дека ќе бидете задоволни со нив.

Имам две методи за да изберете од:

1. Можете да назначат вашиот соработувале меѓународни изразат компанија во вашата земја да достигне цена на стоката.

 

2. Ние може да се консултира со меѓународни изразат во Кина да брод за вас и ние ќе го избере најевтиниот еден и да ти кажам колку тоа ќе ве чини.

 

 

 

Информации за претпријатието

 

1. Вовед:

 

 Shijiazhuang  Yichen Спорт Пластични кат  копродукции, Ltd  is a specialized supplier of floor covering, dealing in sales, installation 

и по услуга-продажба на ПВЦ пластични кат. Нашата компанија снабдува голем избор на стоки кои се одделени висок, среден, 

и ниски оценки, вклучувајќи ПВЦ чиста боја тркалаат тротоарите, камен модел дно, врежана ПВЦ лист или тркалање, гумени

 тротоарите, на пила тротоарите, на анти-статички тротоарите, на епоксидни подови, на абење отпорен тротоарите и така натаму. Ние може да обезбеди 

асфалтирање и поставување на само-израмнувачки како и спортски пластична основа ако ви треба.

 

 

(2) Примена:

 

пластика ПВЦ подови може да се примени на места за обука, како што се бадминтон музеј, музеј пинг-понг, одбојка сала, 

Кошаркарската сала, ракомет музеј и на други места конкуренција. Тие исто така се користат во фитнес јавни места, фитнес, Студио за танц,

 училишта, мулти-функционални соби, детски градинки, спортска опрема продавници, канцеларии, трговски центри, болници, хотели и други .factories 

 
Најчесто поставувани прашања

Искрено се надевам дека можеме да се изгради многу стабилна долгорочна соработка однос со вашата ценета компанија.

Било какви прашања, pls контактирајте ме на on-line или e-mail.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !